Gjiganti anglez, Liverpooli,  shikon tregun dhe synon të përforcohet me lojtarë që i duhen më së shumti në edicionin e ri. Liverpool e do me çdo kusht Naby Keita e RB Leipzig nga Bundesliga I. Mediet britanike shkruajnë se trajneri i “The Reds”, Jurgen Klopp, insiston ta blejë yllin e RB Leipzig. Trajneri  gjerman e admiron Keitan të cilin e do me çdo kusht në skuadër për edicionin e ri. Sipas medieve në ishull, klubi nga “Anfield” është gati t’ia ofrojë skuadrës gjermane hiq me pak se 57 milionë funte për ta bërë të vetin Keitan. Në rast se arrijnë të përforcohen me këtë lojtar, pa dyshim se do të ishte nga përforcimet më të mëdha.