Lindita Halimi ka publikuar projektin e ri muzikor.

“Rock Whine”, titullohet kënga e re që e ka shoqëruar me videoklip, i cili është xhiruar në Shtetet e Bashkuara.

Ajo ka bashkëpunuar me producentët ndërkombëtar dhe me këtë synon tregun botëror/

Këngëtarja shihet tejet seksi duke ekspozuar trupin në plazhet fantastike të Miamit ndërsa është realizuar në gjuhën angleze.

Ndryshe, këngëtarja këtë vit përfaqësoi Shqipërinë në festivalin evropian të muzikës, Eurovision.