Është folur e stërfolur për lidhjen e modetarores bukuroshe Liberta Spahiu me këngëtarin e njohur Flori Mumajesi.

Dyshja e njohur nuk kanë preferuar të komentojnë këtë lidhje, edhe pse dyshimet janë të forta se ata janë në një romancë.

Gjithsesi, Liberta më në fund ka folur për herë të parë në emisionin “Mirage”, për këtë lidhje.

Ajo ka thënë pikërisht këto fjalë ”Lajmet vijnë e ikin, por njerëzit mbesin”.  Një përgjigje paqartë kjo e modetarores, por që nga ana tjetër shton më shumë dyshimet.

Flori dhe Liberta, nëse nuk janë në një lidhje, gjithsesi ata janë fqinj, pasi të dy jetojnë në lagjen “Marigona”, në Prishtinë.