Robert Lewandowski, sulmuesi i Bayern Munichut, ka dhënë një deklaratë interesante për Pierre-Emerick Aubameyangun

Borussia Dortmund nuk e ka ndërmend ta shes Pierre-Emerick Aubameyangun, edhe pse ky i fundit ka disa oferta.

Kurse, sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski mendon se është mirë për Bundesligën që Aubameyangun të mbetet në Dortmund.

“Është mirë për Bundesligën që Aubameyang mos të largohet nga Dortmund. Dhe është gjithashtu e mirë për ne. Kur u bëmë kampionë në fillim, na mungonte presioni”, ka deklaruar polaku për Bild.