Valenca ka arritur marrëveshje për mbrojtësin francez, Kurt Zouma

Valencia është në bisedime me Kurt Zouman, pas arritjes së marrëveshjes me skuadrën londineze, Chelsea.

Për shërbimet e francezit Valencia ka paguar 10 milionë euro, por nuk ka arritur marrëveshje me Zouman.

Lojtari nuk është zgjedhja e parë e trajnerit Antonio Conte dhe dëshron të largohet,

Por, dëshira e tij është që të mbetet në Premierligë, para se të transferohet te ndonjë skuadër tjetër jashtë Anglisë.