Juventus ka një nga sulmet më të mira, jo vetëm në Itali, por në Evropë

Juventus është shumë pranë transferimit të dy futbollistëve, Douglas Costa nga Bayern Munich dhe Federico Bernardeschi nga Fiorentina.

Me këtë dy futbollistë sulmi i Juventusit do të bëhej i frikshëm. Tashmë në skuadër do të bëheshin 10 lojtarë që luajnë në fazën ofensive.

Lojtarët që luajnë në sulmin e kampionëve të Italisë janë, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Mario Mandzukic, Marko Pjaca, Douglas Costa, Orsolini, Patrick Schick, Kean, Cuadrado dhe Bernanrdeschi.