Aurela Hoxha rrallëherë zgjedh të bëjë dedikime në rrjete sociale dhe e bën vetëm kur bëhet fjalë për persona me të cilët ajo ka një lidhje të fortë shpirtërore, siç është dhe nëna e saj.

Sa herë që shohim nënën e Aurelës, merr plotësisht kuptim shprehja “Më e mirë e ëma se e bija”, edhe pse Aurela mbahet si një nga vajzat më seksi të showbizz-it. Ditën e sotme, bukuroshja e njohur ka postuar një urim për Elin, nënën e saj, e cila feston ditëlindjen.

“Gëzuar ditëlindjen mami! Të dua ty më shumë se veten, më shumë se asgjë…”, – shkruan Aurela në postimin e saj.

Me siguri ato ndihen shumë me fat që kanë njëra-tjetrën