Moti në Maqedoni për fundjavë do të jetë shumë i nxehtë dhe me shumë diell.

Të dy ditët lagështia do të jetë e ulët ndërsa era do të jetë shumë e dobët.

Të shtunën temperaturat do të lëvizin nga 18 deri në 35 gradë celsius.

Të dielën do të ketë mot edhe më të nxehtë ku temperaturat do të lëvizin nga 19 deri në 37 gradë celisus.

Në tre ditët e para të javës së ardhshme do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të njejta si në fundjavë.