I riu që humbi jetën sot paradite në Liqenin e Strugës është 22 vjeçari Jeton Ademi nga fshati Gradec i Gostivarit.

Sipas të dhënave të para, mendohet se ai ka qenë duke ngarë varkën me pedale me të fejuarën e tij vetëm disa metra në brendësi të liqenit.

Më pas, ai ka rënë në ujë dhe më pas është nxjerrë pa shenja jete./TetovaSot/