Kryetari i Organizatës së  Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Besim Hoda pas aktiviteteve të bujshme me këtë shoqatë dhe pjesëmarrjes në debatet televizive ka gjetur kohë edhe për pushime.

Siç mëson INA nga disa fotografi të publikuara në profilin e tij në facebook, Hoda me disa persona miq të tij po shikoj pushimet në bregdetin shqiptar. Ai siç shihet po qëndron për pushime në Sarandë, ku po kalon çaste të këndshme dhe me një look ndryshe