Një burrë është palosur rëndë pasi është goditur me thikë këtë ëtë premte, gjatë një konflikti e dy persona, atë e bir.

Pas marrjes së njoftimit se në Spitalin e Korçës ka shkuar i plagosur me thikë A.S., rreth 52 vjeç, banues në Korçë, efektivët kanë nisur lëvizjen.

Nga hetimet paraprake dyshohet se A.S. pas një konflikti të çastit në lagjen nr 17 në Korçë, është plagosur me thikë nga M.B., rreth 25 vjeç dhe A.B., rreth 51 vjeç (at e bir)

A.S., ndodhet në gjendje të rëndë nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Nga ana e Policisë, po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar, si edhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.