Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka bërë të qartë se EmreCan është lojtar shumë i rëndësishëm për skuadrën e tij dhe nuk do të largohet gjatë kësaj vere.

Mesfushori gjerman kërkohej me ngulm nga Juventus, e cila skuadër kishte përgatitur ofertë prej 25 milionë eurosh.

“Emre Can? Jemi në bisedime me të dhe shumë shpejtë do të rinovojë kontratën dhe do të qëndroj. Unë e dua në skuadër. Është shumë i rëndësishëm”, tha Klopp.