Demi është modele dhe bukurinë e saj e ekspozon çdo ditë përmes rrugës së Instagramit.

Duke iu falënderuar fotografive seksi, ajo ka marrë jo zyrtarisht titullin e femrës më sfiduese në këtë rrjet shoqëror.

Demi Rose nga Britania e Madhe ka vite që punon si modele, por famën e madhe e ka arritur në Instagram, ku ka 4.7 milionë ndjekës.

Manekinia e bukur çdo ditë publikon fotografitë e saja, të cilat i ka bërë për revista të njohura, por edhe skena nga jeta private, me të cilat i mahnit ndjekësit e saj.

Kostumet e larjes me të cilat pozon pranë pishinës, ose fustanet elegante, të cilat vijnë në pah linjat e saja trupore janë vetëm disa nga fotografitë e saja më të popullarizuara.

Ajo është vetëm 22-vjeç, dhe promovon bukurinë e saj dhe zbulon atë që shumë vajza tjera nuk do ta ekspozonin në publik.

Duke iu falënderuar pamjes së saj, ajo ka arritur sukses në publik, i cili sot e përcjellë në jetën e saj intime.

Demi ishte në lidhje me reperin amerikan Tyga, i cili kishte një aferë me anëtaren më të re të familjes Kardashian- Kylie Jenner.