Arjen Robben kë pësuar një lëndim dhe është në dyshim për Turneun e Azisë

Bayern Munich ka marrë një lajm shumë të keq, para nisjes për Azi, ku do të zhvillojnë disa ndeshje miqësore.

Ylli i skuadrës Arjen Robben është lënduar në pushime dhe është në dyshim për këtë turne.

“Arjen Robben ka pësuar një lëndim gjatë pushimeve duke luajtur tenis dhe ne do të vendosim të premten ose të shtunën nëse do të jetë gati për Turneun e Azisë”, tha Karl-Heinz Rummenigge gjatë prezantimit të James Rodriguez.