Adeliina Kaasalainen është një modele nga kryeqyteti finlandez Helsinki. Ajo ka lindur më 13 shtator 1993 dhe tani jeton në Dubain e nxehtë.

Bukuroshja 23-vjeçare, në vitin 2013 konkurroi në Miss Helsinki, ku u zgjodh një prej finalisteve. Pas kësaj, ajo nisi foto-modelingun.

Biondja e nxehtë dashuron fotografinë dhe numëron rreth dy mijë ndjekës në Instagram.

Përveçse fizikut mbresëlënës, Adeliina magjeps akoma më shumë me sytë blu.