Sulmuesi çek Patrick Shick zgjodhi Juventusin, si klubin e tij të ardhshëm, ndonëse pati një sërë ofertash.

20 ditë më herët futbollisti kreu vizitat mjekësore me bardhezinjtë, ndërsa u fol se për transferimin e tij, Juventusi do të arkëtonte plot 35 milionë euro në arkat e Sampdorias.

Gjithsesi, kur kanë kaluar 20 ditë nga reklamimi i mbylljes së marrëveshjes, Juventusi ende nuk e ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit 21 vjeçar çek.

Ende nuk dihen shkaqet e mos-zyrtarizimit të tij te bardhezinjtë, por mediat italiane ngrejnë pikepyetje mbi probleme në arritjen e marrëveshjes midis Juventusit dhe Sampdorias.

Gjithashtu, nuk përjashtohet as mundësia që të ketë pasur mosmarrëveshje edhe midis bardhezinjve dhe vetë Patrick Shick.