Skuadra e Juventusit i ka dhënë lamtumirën Leonardo Bonuccit, i cili u transferuar te Milani, me një video speciale.

Leonardo Bonucci kaloi një periudhë të jashtëzakonshme te ‘Zonja e Vjetër’ ku fitoi gjashtë herë radhazi titullin e kampionit.

Juventusi nuk e ka harruar kontributin e dhënë nga Bonucci për vite me radhë dhe për këtë e kanë falënderuar nëpërmjet një video.

Kjo është videoja që Juventusi ia ka dedikuar Leonardo Bonuccit