Jennifer Lopez është një grua me fat.

Është i dashuri i saj, Alex Rodriguez që ka zgjedhur datën e lindjes së saj për ta vlerësuar atë dhe uruar në mënyrën më të ëmbël të mundshme.

Legjenda e bejsbollit ka ndarë një fotografi me të dashurën e tij e cila duket mrekullueshëm me një fustan të zi që ngjan sikur ajo ka bërë tatutazh të njohur si “henna”.

“Duke i uruar ditëlindjen kësaj qenie njerëzore të mrekullueshme”, ka shkruar ai.

Ky postim vjen disa ditë pas festimeve të Lopez dhe Rodriguez për ditëlindjen e 42-të të këngëtares.