Moti sot në Maqedoni do të jetë i vranët, me erë  dhe në disa vende rreshje te shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 13°C e deri më 20°C, kurse ajo e dites deri më 20°C. Në Shkup temperatura do të arrije deri më 25°C.