Para pak minutash një tërmet i ri ka dridhur Shkupin, Tetovën dhe disa qytete tjera me epiqendër 5 km në thellësi të nëntokës së kryeqytetit.

Tërmeti ka pasur fuqi prej 5.0 shkallës sipas Rihterit dhe gjithashtu është ndjerë edhe në Lindje të vendit.
Dridhja është ndjerë edhe në pjesë tjera të Maqedonisë.