Është hedhur shorti për sezonin e ri 2017/18 të Serie A

Java e parë e Serie A në sezonin 2017/18 do të zhvillohet me 19-20 gusht, ndërsa java e fundit me 20 maj 2018.

Sa i përket derbit të zjarrtë mes Interit dhe Milanit, ndeshja e parë do të luhet me 15 tetor me ekipin zikalter nikoqir.