Drejtësisht e Interit po insistojnë që ta transferojnë Arturo Vidalin nga Bayern Munich

Sipas Gazzetta dello Sport, drejtuesit e Interit i kanë ofruar Bayern Munichut 50 milionë euro për Artur Vidalin.

Nerazzurrët po insistojnë që ta transferojnë kilianin, edhe pse Carlo Ancelotti po e konsideron si të paprekshëm.

“Vidal do të qëndrojë me ne. Ju kam thënë që miqve të mi, Sabatinin dhe Spalletti, të harrojnë këtë lojtar”, ka deklaruar Ancelotti të mërkurën.

Nëse dështon Vidal, Inter do të tentoj transferimin e Andel Di Marias ose Javier Pastores nga PSG.