Inter interesohet për Arturo Vidal. Madje, sipas “Gazzetta dello Sport”, klubi italian i ka ofruar 55 milionë euro Bayern-it për kartonin e mesfushorit kilian.

Por, ajo që ka bërë klubi bavarez ka qenë befasuese jo vetëm për Interin, por edhe për vetë futbollistin.

Bayern Munchen ka refuzuar ofertën e Interit dhe i ka ofruar rinovimin Arturo Vidal. Një tjetër dëshmi kjo se Bayern Munchen nuk i shet titullarët e tij.