Pothuajse e gjithë bota ka kthyer sytë nga Gjermani, më saktësisht në Hamburg ku edhe është duke u mbajtur Samiti i G-20-ës, ku liderët botëror po diskutojnë për çështje të ndryshme.

Dhe si gjithmonë momente interesante nga ky takim janë shkrepur nga fotografët dhe kameramanët, të cilët ishin pozicionuar në çdo cep të sallës ku po zhvillohej takimi, transmeton Telegrafi.

Më poshtë kemi postuar fotogalerinë, ku në disa imazhe liderët e vendeve të ndryshme janë kapur duke bërë gjeste të çuditshme por edhe qesharake

Por, ajo që u ka rënë më së shumti në sy gazetarëve ishte ajo gjatë takimit të kancelares gjermane, Angela Merkel me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ku ky i fundit derisa fliste diçka e kishte bërë të parën e Gjermanisë të mbyll veshët.