Fjondi Çerkinit nga Ferizaj, mbrëmë në orët e vona të natës i janë vjedhur dy vetura mjaftë luksoze. Ai ka thënë se persona të panjohur kanë grabitur çelësat e veturave si dhe disa sende shtëpiake, ndërsa më pas janë larguar. Çerkini ka njoftuar në Facebook se personi që i gjen këto vetura do të shpërblehet më një mijë euro.

Ky është njoftimi i pronarit të veturave:

Jane vjedhur sot rreth ores 1 te nates dy kerre nje BMË X5 tabela 05-226-CT edhe nje BMË 740D me tabela 645-ks-104. Kerret muni me i pa n’foto

Hajnat jon hi mrena ne shpi i kan marr qesat edhe dhe i kan marr kerret gjithashtu edhe do sene shtepiake.

Ju lutem nese i shihni kto kerre rrugeve lajmerone policine ose kontaktoni ne numrin-045-314-054-Fjondi Çerkini

Shperblimi 1000 euro ne rast se gjinden dhe lajmrohen flm per mirkuptim.

/Gazeta Express