Në artikullin e sotëm ne do t’ju tregojmë lidhur me një recetë mrekullibërëse për humbjen e peshës, e cila do ta bëjë më të lehtë procesin e humbjes së peshës.

Mbi të gjitha është një recetë shumë praktike. Ju mund ta mbani atë në frigorifer për një ditë ose kurdoherë që ju duhet. Thjeshtë konsumojeni atë përpara mëngjesit.

Përbërësit:
1 litër ujë;
1 lugë gjelle me mjaltë;
2 lugë gjelle me kanellë;
Përgatitja:
Fillimisht zieni ujin në një enë dhe më pas shtoni kanellën. Lëreni të ziejë për 5 minuta dhe më pas hiqeni nga zjarri. Pasi përzierja të jetë ftohur, shtoni mjaltin dhe e keni gati. Hidheni lëngun në një filxhan dhe ndajeni në dy pjesë.
Përdorimi:
Çdo mëngjes konsumoni gjysmën e kësaj përzierje një orë përpara se të hani. Dhe gjysmën tjetër konsumojeni përpara se të shkoni për të fjetur.