Mjaftoi vetëm një fotografi që t’ia ndryshojë jetën 37-vjeçares Casey Gemmell.

Kurë e pa së pari fotografinë, e realizuar në festën e ditlindjes së djalit, nuk mund t’i besonte syve se si dukej.

 “Mendova me vete, kjo nuk jam unë.” tha Gemmell, e cila jeton në Perth të Asutralisë.

Gjersa fotografitë vazhdonin të vinin në diskutim, Gemmell kuptoi se nuk ishte kamera ajo që duhej ndryshuar; ajo po peshonte 135 kilogram.

Pothuajse pesë vjet më vonë, Gemmell humbi 155 kilogram. Fotografitë e saj transformuese janë absolutisht frymëzuese.

Sekreti i saj? Përve ushtrimit të përditshëm dhe mbështetjes së pandërprerë të burrit të saj, Gemmell zbuloi se çelësi i suksesit të humbjes së peshës ishte një ndryshim i thjeshtë në dietë.

Ajo tha se ndërpreu së konsumuari djath, makarona, bukë dhe pije të gazuara.

Transformimi i trupit të saj po bën bujë në të gjithë botën. Madje, Casey ka filluar të japë rekomandime rreth humbjes së peshës.