Xhezair Shaqiri – Komandant Hoxha i është përgjigjur sërish Berat Buzhalës, duke thënë se nuk e ka kërcënuar por vetëm e ka korigjuar se nuk ka të drejtë të poston gra të huaja dhe të luaj me nderin e tyre.

Ai më tej ka thënë se po guxove të luajsh me nderin e grave të familjes time sidoqofshin ato se kisha lënë pa ta lujt.

Sa i përket cështjes me Ramush Haradinajn, Hoxha ka thënë se Ramushi ka folur për mjekrat por unë nuk kam mjekër dhe ska cka më prek një gjë e tillë.

Global

Ja dhe përgjigja e plotë e Komandant Hoxhës:

Pergjeje jo adekuate nga Berat Bizhala
1 Nuk te kam kercenu por te kam korigjuar se nese fotot e gruas time mepas keqperdor sido qfar veshja te let patur ta kisha lujt
2 Ramushi ka then diqka per mjekrat e un nuk kam mjeker por te jesh i sigurt se jo veq Ramushi por kushdo qe mer nderin e familjes time neper kemb siq e ke ber ti te jesh i sigurt se hasem dota kem
3 pergjigjejet tjera jan pa nevoj meju kunderpergjigj sepse jan jasht shkrimit tim
3 Jeni qu pesh Beratooo nuk keni drejt mej postu grat e huaja ne publik se ka te till qe ta lujn M …
liria e shprehjes nese esht per ju qe te prekni
ne nderin e familjes huaj va dhjefsha lirin tuaj e cila ofendon dhe sulmon e damton tjeret
Beratooo mos me trego patriotizem se ku duhet vepruar ne mk apo tjeter kundi se je hiqi te me mbash leksione patriotike sepse un i kam nja 2 pusht te krisura kunder sllavit ne kos dhe mk
Po mlidhe menden dhe mos ofendo tjeret per ni rog se un te dhash keshilla ne deklaraten time e nuk te kercenove e nese vazhdon te ofendosh te keshillova heren e par e prap te keshilloj
kujdes e mosu mashtro me gjuhen e urejtjes ti ofendosh tjeret se ta lun dikush
Lexoi mir shkrimet dhe deklaro ne lidhje me shkrimin e mos i ngatro gjerat me emocione e biri vetim mas se sja vlen memar nqaf veten me lafe gojes.

T mobile In article [4]

Buzhala reagoi kundër komandant Hoxhës

Gazetari kosovar i është përgjigjur komandant Hoxhës i cili sot i ka shkruar me tone kërcënuese duke i thënë se nëse keqpërdor një foto të familjarve të tij keq ka me i pas punët.

Berati ka thënë se Komandant Hoxha nuk mer vesh nga liria e fjalës dhe se mund të bëj dëm por nuk është aq trim.

Ja reagimi i plot i Berat Buzhalës:

Per Komandant Hoxhen, te cilin nuk e njoh, e i cili ne menyre shume te serte me paska kercenu:
– Komandant, nuk e vej aspak ne dyshim kapacitetin tend per me me bo keq, sepse nuk e kam asnje fije te dyshimit se Liria e Shprehjes nuk eshte pika jote ma e ndieshme.
– Une per ty, jo vec per ty, e kam vec nje pyetje: Kur iu thojke Ramush Haradinaj ketyne me mjekrra “flliqana” a e pate kercenu? Ndoshta e keni kercenu, ama qe per cudi me paska ike.
– A ndoshta pak ma hosh po te vjen me gazetar. Seriozisht, nuk e di qysh me t’u pergjigje. E di vec nje gje: Per me shite trimni Maqedonia eshte edhe me tutje vendi i duhun. Nuk po besoj qe i zgjidhet te gjitha problemet me maqedonet, e tash dolet pak me vra edhe kah Kosova.
– Perfundimisht: Une nuk e kam ofendu islamin. Une mendoj qe Hiqabi edhe Burka jane veshje qe duhet me u trajtu me ligj, sepse nuk e prezentojne as islamin, e as traditen tone. Mos e perzini qellimshem Hiqabin edhe Burken me shamine. Nuk jane te njejta.
– Trim nuk jam aspak, ama shtek qe iki nuk kam. E kam thane edhe here te tjera, se une perpiqem qe frika mos me ma percaktu sjelljen time. Perndryshe tutmi kapak. Edhe ruhmi kapak.
Hajde ishalla po pajtoheni me te drejten e tjetrit per me i thane gjanat sipas mendjes se tij.