Skuadra e Milanos është duke “goditur” fuqishëm gjatë këtij afati kalimtar të verës, shkruan IndeksOnline.

Që nga ardhja e pronarëve kinez, kuqezinjtë janë duke transferuar super futbollist. Pas Borinit, Kessie, Silvas tani e ka radhën Hakan Calhanoglu.

Madje futbollisti i Bayern Leverkusen sot ka ateruar me aeroplanin e tij privat në qytetin e Milanos.

23-vjeçari pritet që së shpejti t’i kryen testet mjekësore dhe të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Rosonereve.