Policia është në ndjekje të shoferit i cili kishte goditur një çikliste dhe kishte ikur nga vendi i ngjarjes, duke e lenë të shtrirë nga plagët e marruar të aksidentuarin

Vajza e cila po e ngiste biçikletën, ishte aksidentuar për vdekje, dhe ishte lenë në mes te rrugës.

Pamjet tronditëse të rrëzimit nga aksidenti, i cila ka ndodhur në rreth orës 4:20 të mëngjesit në rrugën Upperton në qytetin Leicester në Angli, transmeton gazetametro.

Pak momente më vonë, fatmirësisht kishte arritur një veturë që ishte ndalur afër të aksidentuarit, që po ulërinte nga dhimbjet.

Menjëherë kishin thirrur ambulancën, dhe e aksidentuara për vdekje u dërgua menjëherë në spital.

Pamjet e kapura nga kamerat tregojnë të gjithë ngjarjen e rendë, dhe ikjen e shoferit që kishte aksidentuar vajzën me biçiklet.