Kampioni i Spanjës, Real Madrid, ka një listë të shkurtër të sulmuesve në rast se nuk arrin ta transferojë Kylian Mbappe-në këtë verë, sipas Diario Gol.

Mes tyre është edhe Pierre-Emerick Aubameyang i Borussia Dortmund dhe Timo Werner i RB Leipzig.

Por aty është edhe ylli i Manchester United, Marcus Rashford, pëer të cilin kampioni botëror dhe evropian ishte interesuar edhe më parë.