Chelsea është në prag të nënshkrimit me mbrojtësin e Real Madridit, Danilo.

Sipas The Mirror, Danilo pritet të transferohet në perëndimin e Londrës për një shifër prej 28 milionë funteve.

Trajneri Antonio Conte thuhet se ka arsye për gëzim tani pasi klubi thuhet se ka arritur marrëveshje më parë edhe me mesfushorin e Monacos, Tiemoue Bakayoko.

Javën e kaluar, Blutë e Londrës gjithashtu përfunduan nënshkrimin e Antonio Rudigerit nga Roma.

Dhe Danilo mund të jetë përforcimi i ardhshëm pas paraqitjes së një oferte prej 28 milionë funteve në Real Madrid.

Conte dëshiron që marrëveshja të bëhet javën e ardhshme kështu që ai të mund të bashkohet me lojtarët në turneun e tyre në Azi.