Një ndeshje bamirësie e organizuar nga presidenti i FIFA-s, Ganni Infantino ka mbledhur në fushë ‘yjet’ e futbollit botëror dhe legjenda të këtij sporti.

Sfida është zhvilluar në Brig të Zvicrës. Të ftuar në këtë ndeshje mes legjendave të futbollit kanë qenë Maradona, Ronaldo braziliani, Seedorf, Buffon, ish-lojtari i Bayern Munchen, Sforza, ndërsa në fushë ka zbritur edhe vetë Infantino.

Sigurisht që ‘skenën’ e rrëmbeu Maradona, i cili dhuroi momente spektakolare.