Roger Federer ka mposhtur Milos Raonic për të kaluar në gjysmëfinale të Wimbledonit

Tenisti zviceran, Roger Federer po vazhdon sigurt drejt titullit të Wimbledonit, pasi fitores ndaj tenistit kanadez, Milos Raonic.

Federer ka qenë i pandalshëm, duke fituar ndaj Raonic 3:0 në sete (6:4, 6:2 dhe 7:6).

Në gjysmëfinale Fedeerer do të ketë punë ndaj tenistit Tomas Berdych, i cili në gjysmëfinale kaloi pas lëndimit të Novak Djokovi