Roger Federare ka vazhduar me paraqitje fantastike në Wimbledon

Tenisti zviceran, Roger Federer pa shumë vështirësi ka kaluar në çerekfinale të Wimbledonit, duke mposhtur tenistin bullgar, Gregor Dimitrov.

Federer ka qenë i papërmbajtshëm edhe në këtë takim, duke fituar 3:0 në sete (6:4, 6:2 dhe 6:4).

Në çerekfinale Federer do të luajë kundër Raonic ose Zverev.