Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në aksin Elbasan – Xibrakë pasditen e sotme. Të dhënat e para flasin për një konflikt, por nuk raportohet për të lënduar.

Ngjarja

Në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Elbasan – Xibrakë ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Në vendngjarje, kanë shkuar shërbimet e policisë dhe nga verifikimet paraprake ka rezultuar se në aksin rrugor Elbasan – Xibrakë  ka pasur një konflikt midis disa shtetasve.

Gjatë konfliktit, dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri në ajër. Nga të shtënat me armë zjarri nuk ka persona të dëmtuar

T mobile In article [4]

Njëri nga personat që është përfshirë në konflikt, shtetasi S.M., aktualisht është i shoqëruar në Komisariat dhe po merret në pyetje  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes, grupi hetimor në afërsi të karburantit në aksin rrugor Elbasan – Xibrakë ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: Dy gëzhoja pistolete kalibër 9 mm.

Ndërkohë, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Global