Edhe pse Big Brother ka përfunduar nuk duket të ketë përfunduar dinamikat dhe zhvillimet mes ish-konkurrentëve.

Ajo që nuk pritej është një flirt midis Damianos dhe Elisonës, e cila ka qenë në çift me Donaldin por u ndanë pasi mbaroi reality shoë. Në një live në Instagram të Elisonës Damiano ka komentuar duke i kërkuar martesë.

“Hë ça u bo? Do martohemi apo jo?”, i shkruan Damiano. “Na zbulove sekretin”, ja kthen Elisona, në këtë shkëmbim komentesh. Mesa duket histori të reja janë duke lindur pas ish-banorëve edhe jashtë Big Brother.