Një vetëvrasje ka ndodhur sot në Los Anxhelos, ku këngëtari i Linkin Park,  Chester Bennington i ka dhënë fund jetës.

Lajmi është bërë i ditur nga TMZ.

Burimet nga policia janë shprehur se këngëtari ka varur veten në një banesë private në Palos Verdes Estates në Los Anxhelos.

Trupi i tij është zbulua të enjten vetëm pak para orës 9:00.

Chester kishte 6 fëmijë nga 2 gra.

Këngëtari luftoi me drogën dhe alkoolin për vite me radhë. Ai kishte thënë në të kaluarën se e kishte menduar vetëvrasjen.