Ka vetëm pak orë që ka publikuar këngën e tij më të re “100 kile” dhe menjëherë kanë nisur komentet pozitive por edhe negative për reperin.

Përmes një postimi në rrjete sociale ai është shprehur se ai nuk bën këngë të tipit “Despacito”. “Kërkojmë ndjesë. Disa njerëz në moshë që komentojnë: Ua, çfarë kënge pa lidhje! Noizy s’bën këngë “Despacito”. E bardha a jeshile?,”-u shpreh reperi krahas një video në të cilën ngërdheshet me ironi.