Sot në Maqedoni do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. temperaturat e mëngjesit do të luhaten nga 11 deri në 20 gradë ndërsa gjatë ditës temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë celsius.