Arturo Vidal ka vendosur të largohet nga kampionët e Gjermanisë, Bayern Munich.

Mesfushori kilian ka pranuar ofertën zyrtare të Interit dhe pritet të nënshkruajë kontratë katër vjeçare.

Inter ka arritur ta bind futbollistin që të nënshkruajë ku do të fitojë një pagë të lartë prej tetë milionë eurove në stinor.

Marrëveshja mes lojtarit dhe klubit është arritur, ndërsa skuadra italiane tani po pret përgjigjen e Bayernit.

‘Neroazzurrët’ kanë ofruar hiq më pak se 60 milionë euro për lojtarin.

T mobile In article [4]

Bayerni ka në tavolinë ofertën e Interit por ende nuk ka vendosur nëse do ta pranojë ose jo.

Carlo Ancelotti e vlerëson shumë futbollistin dhe nuk dëshiron ta largojë atë.

Mbetet të shihet nëse Bayern do të pranojë ofertën e Interit apo do të kërkojë më shumë para për Vidalin.

Global