Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, thuhet se ka vendosur ta shesë sulmuesin francez Karim Benzema.

Sipas “Diario Gol”, Perez ka vendosur që ta shesë sulmuesin në mënyrë që të përfitojë dhe të ketë buxhet më të lartë për blerjen e mundshme të Kylian Mbappes nga Monaco.

29-vjeçari është pjesë e Realit që nga viti 2009, kur ishte transferuar nga Lyoni për 35 milionë euro.