Një banesë në Ferizaj është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes, derisa thanë se shkak mund të jetë bombola e gazit.

Raportohet se nuk ka të lënduar dhe se zjarrëfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë në stabilizimin e situatës.