Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të transferohet në futbollin kinez.

Klubi i Tianjin Quanjian ka zyrtarizuar transferimin e Anthony Modestes.

Në këtë mënyrë, ata kanë hequr dorë nga Aubameyang, pasi që marrëveshja me Borussia Dortmundin ka qenë e pamundur.

Tani për lojtarin “luftojnë” Milan dhe Chelsea.

Italianët janë të gatshëm t’i ofrojnë atij 8 milionë euro në sezon, 4 milionë më pak se që ka kërkuar lojtari (12).