I nxehtë afrikan? Ndoshta  në Shqipëri dhe në shume vende të Evropë por jo në Rusi.

Dje Shën Petersburgu u godit papritur nga një stuhi e madhe bore dhe breshëri që i detyroi rusët të nxirrnin pulovrat nga sirtarët

Rrugët e qytetit historik u mbuluan me grumbuj dëbore dhe rrugët u ngjanin lumenjve të dimrit.

Banorët e qytetit shpërndanë në media sociale për të ndarë pamjen e pazakontë të verës.

Vetëm muajin e kaluar, Moska ra gjithashtu viktimë e tekave të natyrës kur bora mbuloi cdo cep të kryeqytetin rus sapo filloi verat.