Pavarësisht deklaratave të bëra nga kryeministri Edi Rama, se do të ketë rritje të rrogave të personave që punojnë nën uniformë, mesa duket gjendja është krejt ndryshe.

Një zjarrfikës ka denoncuar heqjen e pagesës për orët shtesë të shërbimit si dhe uljen e rrogës, ndryshe nga ajo që deklarohet në media se ka rritje të rrogave.

Ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka bërë publik denoncimin e zjarrfikësi.

Ja denoncimi i zjarrfikësit:

Zjarrefiksi dixhital denoncon:

-mashtrimin e qeverise per rritjen e pagave! Lexoni mesazhin e tij. sb

“Dr te uroj shendet .po ju shkruaj per te disajten here nga zjarrfiksia ca behet kshu o me kte qeveri tha ngritje rroge u be ulje mir kjo po na hoqen dhe oret e nates mo vella per cilen arsye ndodh kjo?mir qe na paguanin 20mij lek te vjetra per 8sherbime 250or nate ne dite pagesa me qesharake por cudia eshte se dhe ate na i hoqen fare arsya e din horrat,punojm nrnkushte mjerimi fleme ne kushte mjerimi hame ne kushte mjerimi pa pik kushti arsya ska koh zoteria te hedhe syt nga ne pse kshu ky buzeplasur per vota qr i qasur bente te dashur e me premtime .,pres reagim zoti sali te pershendesim”