Javier Hernandez i njohur si ‘Chicharito’, mund të transferohet në Francë te Lyoni.

Skuadra franceze e cilëson si zëvendësues ideal meksikanin të sulmuesit Alexandre Lacazette.

Sulmuesi 26 vjeçar iu bashkua Arsenalit para disa ditësh dhe kështu Les Gones dëshirojnë menjëherë të gjejnë një sulmues të denjë.

Chicharito është i kërkuar shumë edhe nga West Ham, por meksikani me shumë mundësi do preferonte kalimin te gjigantët francez.