Chelsea ka zyrtarizuar marrëveshjen me sulmuesin e talentuar të Ajaxit, Daishaën Redan.

Marrëveshja është konfirmuar nëpërmjet rrjeteve sociale, ku Redan është fotografuar në Standford Bridge me numrin 9 në fanellën e Chelseas.

16-vjeçari kërkohej nga shumë klube britanike si Manchester United dhe City.