Chelsea kërkon një përforcim nga Serie A.

Chelsea dhe Roma janë afër marrëveshjes për transferimin e mbrojtësit, Antonio Rudiger, ka bërë të ditur “Sky Sports News”.

Rudiger besohet se do t’i bashkohet “Blues” në marrëveshje me vlerë prej rreth 40 milionë euro.

24-vjeçari iu bashkua Romës nga Stuttgart në vitin 2015.