Chelsea i ka dhënë leksion Arsenalit

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Arsenalit, me rezultat 3:0, në ndeshje miqësore të zhvilluar në Kinë

Golat për kampionin e Premierligës i kanë shënuar: Willian (20) dhe Michy Batshuayi (42 dhe 49).

Në këtë takim, Granit Xhaka ka luajtur nga minuta e parë. Ai në minutën e 46-të ia ka liriar vendin Francis Coquelint.